Հայ-հնդկական ՏՀՏ գերազանցության կենտրոնը նոյեմբեր ամսվա ընթացքում կիրականացնի նոր դասընթաներ
Նոյեմբեր ամսվա ընթացքում Հայ-հնդկական ՏՀՏ գերազանցության կենտրոնը կիրականացնի մոբայլ ծրագրավորման, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, գրաֆիկական դիզայնի և բիզնեսի վերաբերյալ նոր դասընթացներ:
Մոբայլ ծրագրավորմամբ հետաքրքրված անձնինք հնարավորություն կունենան յուրացնել IPhone և Android ծրագրավորման յուրահատկությունները, բիզնես դասընթացներով հետաքրքվածները կկարողանան համալրել իրենց գիտելիքները Նախագծերի կառավարման, Բրենդի կառավարման, Կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության, Փոփոխությունների և ռազմավարական կառավարման, ինչպես նաև այլ նոր դասընթացների միջոցով:
Հայ-հնդկական ՏՀՏ գերազանցության կենտրոնն առաջին անգամ կիրականացնի նաև Python Ծրագրավորման դասընթաց, ինչպես նաև կշարունակի Java և Web Ծրագրավորման վերաբերյալ դասընթացները: Գրաֆիկական դիզայնի մասնագետների համար կենտրոնը կիրականացնի 3DS MAX՝ Գրաֆիկայի և անիմացիայի,  Խորացված Adobe Photoshop-ի և Corel Draw՝ Գրաֆիկական դիզայնի դասընթացներ: Դասընթացների վերաբերյալ հավելյալ տեղեկությունների համար կարող եք հետևել այս հղմանը:
‹‹Յուրաքանչյուր տարի մեր կենտրոնում պատրաստվում և վերապատրաստվում են տարեկան մոտ 500 մասնագետներ, ովքեր այնուհետև, իրենց որակավորման համապատասխան, հեշտությամբ գտնում են աշխատանք տեխնոլոգիական ոլորտի առաջատար ընկերություններում: Յուրաքանչյուր ոք, ով ցանկանում է սկսել իր կարիերայի ուղին ՏՀՏ ոլորտում կամ ձեռք բերել տեսական և պրակտիկ գիտելիքներ, ապա կարող է համագործակցել կենտրոնի հետ››,- նշում  է Հայ-հնդկական ՏՀՏ գերազանցության կենտրոնի ծրագրի ղեկավար Էմիլիա Հարությունյանը:
Հայ-հնդկական ՏՀՏ գերազանցության կենտրոնը ՀՀ կառավարության և Հնդկաստանի կառավարության համատեղ ծրագիրն է, որը իրականացվում է Ձեռնարկությունների Ինկուբատոր հիմնադրամի և C-DAC կենտրոնի կողմից: Կենտրոնը գործում է Երևանի պետական համալսարանում և կազմակերպում է ՏՏ ոլորտի նեղ մասնագիտական դասընթացներ, իրականացնում գիտահետազոտական աշխատանքներ և այլն:

The Armenian-Indian ICT Center of Excellence will Offer New Training Courses in November
New training courses on mobile programming, information technologies, graphical design and business will be held at the Armenian Indian ICT Center of Excellence in November.
Those interested in mobile programming will have a chance to learn about IPhone  and Android programming features, while others will be able to supplement their business skills through courses on project management, brand management, corporate social responsibility, change and strategic management as well as other news courses.
For the first time ever the center will also offer courses in Python programming and will carry on the courses on  Java and Web programming. For those specializing in graphical design the Center will offer courses in  3DS MAX՝ Graphics and animation as well as advanced Adobe Photoshop and Corel Draw. For additional info on these courses please follow this link.
“Annually we train and retrain about 500 specialists, who then easily find jobs in top technological companies. Anyone willing to start a career in ICT or acquire practical skills and theoretical knowledge, is invited to cooperate with the center”, says Emilia Harutyunyan, the manager of the Armenian Indian ICT Center of Excellence projects.  The Armenian Indian ICT Center of Excellence is the joint project of the RA Government and the Government of India, which is implemented by the Enterprise Incubator Foundation  and  C-DAC. It function within the structure of the Yerevan State University, where it  organizes specialized courses, conducts research and engages in other activities.